Pelgurand ja Järvi järved
Aga selleks, et tähti näha, peabki katus sõitma.*
Neli ja pool miljardit aastat juhuslikkuste rida on aga selleni viinud. Või oleks õigem öelda, toonud. Et ühes galaktikas tolkneb keegi õhtuti vihma käes. Ometi võiks see veest väljumise staadium olla juba ükskord läbitud. Või nagu Jaan ükspäev nentis, siis nendest kaladest, kes eriti kaugele maismaale tungisid, nende järglastest said alpinistid.
Esmaspäevases uduvihmas oli õigupoolest päris soe. Võib-olla isegi nii soe, et matemaatiline ülesanne läbida punkte selliselt, et vahelduksid kordamööda paaritu ja paaris punkti number, tekitas ülekuumenemise juba pärast kolmandat punkti.

Aga muidu oli sümpaatne, tuuseldada õitsvates sirelipõõstes, põigelda vihmas märguva pesu vahel, teravdada pilku aimamaks, kus hall meri läheb üle halliks taevaks. Tähtede täpsemaks avastamiseks kehva väljavaade.

Nii päris ei läinud ning puude vahel oli näha arenenumaid isendeid ekslemas ümber aukude. Millistele arengupööretele selline teguviis täpsemalt elu arengus alust annab, saavad teadlased veel avastada.
Seekord oli vist iga viimane kui auk mis kaardil, punktitähise omanikuks saanud ning 41, kuhu sai sattuda ainult sotsiaalse vaatluse kaasabil, paistis justkui värskelt paari labidatäiega pinnavormide mitmekesistamiseks juurde kaevatud.

Tagasi koju sõites, roomasid pilved mööda põlde nagu mägedes, loojangule sättiv päike neid jälitamas ja kiirtega läbistamas.
Kere rammestub, nagu oleks vihmaga orienteerumas käinud.
----
*Thomas White'i veidi väänatud mõttetera
Comments